• شناسه کاربری :

    کلمه عبوری :

   موارد استفاده بيتکوين که آن را تبديل به يک جريان اصلي مي کنند      آرشیو اخبار         
موارد استفاده بيتکوين که آن را تبديل به يک جريان اصلي مي کنند
 

همانند گروهي از شکارچيان در شب، بيتکوين از زواياي مختلف در حال نزديک شدن به جريان اصلي خود مي باشد. از فقيرترين افراد در کشورهاي درحال توسعه تا بانک هاي خيلي خوب، ارز ديجيتال در تمامي لايه هاي زندگي بشري استفاده مي شود. مروري بر برخي از بزرگترين موارد استفاده بيتکوين را که مي تواند به آن در جهت نزديک شدن به جريان اصلي کمک کند.

مخفي نمودن ثروت و فرارمالياتي

نود درصد تجارت و استفاده بيتکوين مربوط به چيني ها مي باشد. زماني که ارزش يوان پايين آمد، و دولت اعلام کرد که مي خواهد سرمايه ها را کنترل نمايد، قيمت بيتکوين افزايش يافت. ارز ديجيتال رفته رفته محبوب تر مي شود، به عنوان راهي براي چيني ها که بتوانند سرمايه خود را از چين خارج نمايند.

فرارمالياتي فراساحلي (offshore) برابر با 32 تريليون دلار تخمين زده مي شود. مخفي کردن ثروت از دولت يکي از بزرگترين موارد استفاده بيتکوين تا به امروز بوده است. اين امر باعث افزايش اشتياق مردم براي يادگيري درباره نحوه ذخيره ثروت گرديد، به ويژه زماني که حساب هاي بانکي سوييس از حالت بي نام خارج گرديدند، و مقالات نشست پاناما اظهار داشتند که بانکداري فراساحلي ديگر امن نمي باشد.

بيمه در برابر اقتصاد رو به زوال

 

تورم بيش از حد، خارج کردن پول از گردش مالي، سود وام ها، کمک مالي و ساير سياست هاي مالي در سطح جهان با سرعت بالايي در حال وقوع مي باشد. هر زماني که آن رخ مي دهد، صدها و هزاران فرد هوشمند در جامعه با ديدن پايين آمدن ارزش پولشان به استفاده از بيتکوين رو مي آوردند.

با وجود اين که هر واقعه تنها تعداد کمي را به سوي بيتکوين کشانده است، بعد از هر اتفاق در رابطه با ارز محلي، بيتکوين به عنوان يک پرچين براي مشکلات ارز محلي بعد از هر اتفاق به حساب مي آيد.

ارسال حواله ها از طريق کانال هاي اصلي

تعداد زيادي از شرکت هاي نوبنيان راه حل هاي ارسال حواله خود با استفاده از بيتکوين را ارائه مي دهند، سرعت و هزينه مناسب ارسال حوالجات در مقايسه با روش هاي سنتي از مزاياي اين روش مي باشد. در برخي مکان ها، راه حل ها آن قدر خوب بوده اند که 20 درصد کريدور ارسال حوالجات را به خود اختصاص داده اند. در کره جنوبي، يک بانک اصلي قبلاً از يکي از خدمات مربوط به بيتکوين براي ارسال حوالجات فرامرزي استفاده مي نموده است.

تورنت ها و وي پي ان ها

استفاده از بيت تورنت ها رايگان مي باشد، درست است؟ فراهم کنندگان خدمات اينترنت (ISPs) بايد با دولت محلي کار کنند و از MPAA جهت دانلود فيلم ها استفاده نمايند، که سه چهارم فعاليت هاي وب را تشکيل مي دهند. براي دور زدن اين مانع، کاربران خدمات VPN را براي مخفي ماندن از ISP محلي خريداري مي نمايند و به تماشاي فيلم ها و نمايش هاي تلويزيوني به صورت رايگان با کمترين نگراني ادامه مي دهند. به منظور مخفي نمودن خريد خدمات VPN، دانلودکننده ها به استفاده از بيتکوين رو آورده اند. بيشتر خدمات VPN هم اکنون ارز ديجيتال را به عنوان نوعي پرداخت پذيرفته اند و آن را از نظر خصوصي بودن تشويق مي نمايند.

باج افزار

متاسفانه ويژگي هاي بيتکوين آن را براي صنعت باجافزار بسيار مناسب نموده است. تخمين زده مي شود که 93 درصد ايميل هاي هک کننده داراي يک لينک مي باشند که با آن ها باجافزار دانلود مي شود، و رسانه هاي اجتماعي به عنوان بستر اين حمله به شمار مي روند.

هم اکنون يک صنعت يک ميليارد دلاري در رابطه با باجافزار ها در حال آسيب زدن به شهرت بيتکوين مي باشد، در حاليکه همزمان تجارت هاي مختلف و آن هايي که داراي داده هاي حساس مي باشند براي جلوگيري از هک شدن در اين بخش سرمايه گذاري مي نمايند. Citrix و |Censuswide در گزارش اخير خود نشان دادند که 33 درصد تجارت هاي بزرگ در انگلستان قبلا بيتکوين هاي خود را وارد بورس نموده اند و خود را براي باج خواهي هاي احتمالي آتي آماده کرده اند.

قماربازي و صنايع سرگرمي مربوط به بزرگسالان

آن چه بر همگان معلوم است، صنايع مربوط به بزرگسالان در اينترنت محبوب مي باشند. قانون هاي مبتني بر ممنوع بودن هر دوي صنايع مربوط به بزرگسالان و قماربازي هاي آنلاين در کشورهاي مختلف وجود دارد، که عرصه را بر سرويس هاي پرداخت تنگ نموده است. بيتکوين قبلاً شروع به فعاليت در بين تعداد زيادي از سايت هاي معروف مرتبط با هر دو صنعت نموده است.

عملکرد بومي

پرداخت هاي ريز، پرداخت هاي ماشيني، پرداخت هاي چند امضائي، ماشين هاي واسط، شرط بندي هاي عادلانه، و بسياري ديگر از انواع عملکردها مانند کاربردهاي مختلف ارزهاي رمزنگاري شده و مورد استفاده در کسب و کارهاي جديد و شرکت هاي نوبنيان که بيتکوين براي اولين بار اين امکان را فراهم ميکند.

ايده هاي بيشماري مانند جذاب سازي اينترنت، پرداخت هاي وابسته در مقياس کوچک، درگاه هاي پرداخت ويديويي، انعام هاي اينترنتي و کسب درآمد از بيت تورنت هاي دانلودي قبل از ظهور بيتکوين ممکن نبودند.

هم اکنون، شرکت هاي نوبنيان روزانه با مدل هاي تجاري جديد مبتني بر آن ها به وجود مي آيند. در زمان کنوني، اين شرکت ها نيستند که تعيين کننده مي باشند، بلکه کاربران قابليت هاي جديد هر يک را که تنها با وجود بيتکوين ممکن گرديد، بررسي مي کنند.

 شبکه تاريک The Dark Web

قديمي ترين استفاده براي بيتکوين هنوز ناپديد نشده است. در ژوئن 2011، بيتکوين اولين صنعت موفق خود را با فروش کالاهاي قانوني مورددار در بازار سياه مانند جاده ابريشم(Silk Road) يافت. سايت داروهاي تجاري باعث تغيير قيمت ناگهاني بيتکوين گرديد، با اين اتفاق بيتکوين به عنوان راهي براي يافتن داروهاي غيرقانوني به صورت برخط شناخته گرديد.

بعد از اينکه جاده ابريشم ديگر مورد استفاده قرار نگرفت، موارد جديدي شکل گرفتند تا جاي او را بگيرند. اين مساله نشان مي دهد که بيتکوين به ويژه با ويژگي شخصي سازي شده اضافي مانند CoinJoin و TumbleBit به عنوان بهترين راه براي خريد بي نام همه چي به صورت برخط باقي ماند.

ساخت جهاني بهتر

بيتکوين يک پاسخ محتمل به بسياري از مسائل جهاني مي باشد. ساتوشي ناکاموتو خودش سعي بر حل مسائل اساسي با استفاده از سيستم هاي مالي موجود به هنگام ايجاد آن ها دارد. چندين دليل ايدئولوژيکي براي نگهداري بيتکوين مانند انتظار براي حل سيستم مالي موجود و يا عدم حمايت از جنگ هاي غيراخلاقي با پرداخت ماليات توسط مردم وجود دارد. تعداد زيادي از مردم خواستار منافع سيستم اعتماد کلي در زندگي روزانه خود مي باشند و در آينده نزديک يا دور صاحبان بيتکوين ها خواهند بود. ميزاني که هر شخصي نگه مي دارد ممکن است زياد نباشد، اما تعداد افرادي که مي خواهند دنيا را به دنيايي بهتر تبديل نمايند، نامحدود مي باشند.منبع : وب سايت کوين ايران


 

1395/11/06

کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه آنلاین گیلاس می باشد.