• شناسه کاربری :

    کلمه عبوری :

   احتمالات رشد بيت کوين      آرشیو اخبار         
احتمالات رشد بيت کوين
 

البته نواسانات قيمت در هفته گذشته اثبات اين ادعا را سخت مي کند. پنجشنبه گذشته قيمت ديجي ارزها با افت 7.8 درصدي روبرو شد. اين امر به دليل تهديد People’s Bank (بانک مرکزي چين) به بستن صرافي هايي بود که قوانين پولشويي را نقض مي کردند. اين خبر همچنين برخي از سايت هاي بزرگ فعال در حوزه بيت کوين در کشور را با محدود کردن آنها در تبديل ديجي ارز به يوآن و سپرده کردن آن در بانکهاي محلي، به توقف برداشت وادار کرد.

با وجود اين نواسانات نشانه هايي از بالارفتن بيت کوين وجود دارد. در دسامبر 2013، بانک مرکزي چين بعد از رکورد زدن قيمت بيت کوين با رسيدن به مرز 1.137 دلار شروع به مداخله کرد. اين امر سبب افت قيمت تا 51.4 درصد در يک هفته شد که در نهايت در هفته سوم به زير 600دلار رسيد. سپس قيمت بيت کوين در يک شيب نزوليِ آرام قرار گرفت تا اينکه در ژانويه 2015 به 183 دلار رسيد.

رشد

نواسانات شديد بيت کوين به سختي باعث شباهت اين بازار به يک بازار به بلوغ رسيده مي شود، هرچند امروزه از آنچه که سه سال پيش بود بسيار آرام تر شده.

آخرين نواسانات نيز از همان الگوي گفته شده پيروي مي کند. به محض رسيدن بيت کوين به مرز 1000دلار، مسولان چيني دخالت کرده و باعث افت قيمت شدند. هفته گذشته نيز دوباره زماني که سطح قيمت بالا رفت، يک بار ديگر بانک مرکزي وارد عمل شد.

امروزه اتفاقات مشتق شده از تغييرات غيرقابل پيش بيني براي ديجي ارزها نسبت به گذشته بسيار کمتر شده است. دلايلي فني براي اين موضوع وجود دارد که از جمله آنها مي توان به وجود حجم بزرگتر، گردش مالي گسترده تر و عميق تر بودن بازار کلي اشاره کرد.

اين ثبات بيت کوين احتمالا از تنوع ابزارهاي مربوطه که براي سرمايه گذاران مهياست نيز نشعت مي گيرد. مردمي که در انتظار جبران خسارت از طريق hedge و يا short کردن دارايي هستند، به عنوان مثال مي توانند از “قرارداد آتي” در Bitmex.com استفاده کنند. سرمايه گذاران همچنين مي توانند با استفاده از پلتفورم مشخصي براي مشاهده تغييرات جهت واحد پولي استفاده کنند.

قراردهاي سه ماهه که در Bitmax فروخته شده بود در ژانويه کمي بعد از دخالت بانک مرکزي در کار صرافي ها وارد backwardation يا همان وارونگي شد.

سايت ديگري به نام Bitfinex بازار فعالي براي قرض دادن بيت کوين به افرادي که مي خواهند آز آن استفاده short کنند به راه انداخته است. اين صرافي حتي يک نرخ متوسط روزانه براي قرض دادن واحد پولي منتشر مي کند، که اتفاقا در دو هفته گذشته افزايش پيدا کرده است.

بيت کوين که هنوز يک بازار کوچک است به نظر مي آيد کم کم در حال رشد و تبديل شدن به يک بازار واقعي است.

(قرارداد آتي: قرارداد آتي يا معاملات آتي (futures contracts) توافق نامه‌اي است قانوني، براي خريد يا فروش يک کالا يا ابزار مالي، براي زماني در آينده با قيمتي توافق شده به هنگام امضاي قرارداد.)


منبع : http://coiniran.com

1395/12/08

کلیه حقوق این سایت متعلق به فروشگاه آنلاین گیلاس می باشد.